CELOWNIKI TERMOWIZYJNE

Pulsar Thermion 2 LRF XL50 to najnowszy celownik termowizyjny i najwyższy model serii Thermion.

29500

Talion XG35 to celownik termowizyjny wyprodukowany przez firmę Pulsar. Jest to najmniejszy celownik…

16199

Termowizor InfiRay Rico RH50 to nowoczesny celownik termowizyjny z obiektywem 50 mm.

22889

Termowizor InfiRay Rico RL42 to nowoczesny celownik termowizyjny, wyposażony w przetwornik Vox

14490

HIKMICRO Thunder TQ50 to celownik termowizyjny wyposażony w sensor 640 × 480 / 12 µm o czułości 35 mK.

16899

Pulsar Talion XQ38  to najmniejszy celownik termowizyjny firmy Pulsar.

10900

Celownik termowizyjny HIKMICRO Thunder TQ35 to model oferujący wysoka jakość obrazu pozwalającą…

12400

Lekki, mały, kompaktowy termowizor InfiRay iRay Saim SCT35 został oparty na przetworniku…

11990

Celowniki termowizyjne

Celowniki termowizyjne to urządzenia optyczne wykorzystywane w łowiectwie. Umożliwiają skuteczne wykrywanie i identyfikacje celu, a przy tym są niewidoczne dla ludzi i zwierząt. Wprowadzenie urządzeń termowizyjnych w łowiectwie znacząco podwyższa skuteczność i bezpieczeństwo polowań.

Funkcje celowników

Firmy produkujące celowniki termowizyjne stawiają nie tylko na jakość obrazu ale i na wyposażenie je w wiele dodatkowych funkcji. Dają użytkownikowi nie tylko możliwość wyboru siatki celowniczej, ale również profili balistycznych oraz zapisanie punktu celowniczego na różnych dystansach. Bardzo istotną cechą celowników termowizyjnych jest wysoka odporność mechaniczna na poziomie ponad 6000J.

Jakość obrazu

Urządzenie o rozdzielczości 384×288 już zapewnia bardzo dobry obraz umożliwiający precyzyjne celowanie. W wyższych modelach standardem jest stosowanie matryc o rozdzielczości 640×480 pikseli. Matryce celowników charakteryzują się również niskimi wartościami współczynnika NETD ( często poniżej 25 mK). Zastosowane rozwiązania zapewniają wysokiej jakości renderowanie obiektów docelowych, jak i tła, umożliwiając użytkownikowi dobre rozpoznawanie szczegółów a tym samym precyzyjne celowanie.

Rejestracja obrazu

Wbudowane rejestratory video/zdjęć z pamięcią wewnętrzną oraz wyposażenie w moduł WiFi znacznie poszerzają zakres wykorzystania urządzenia i umożliwiają lepsze dostosowanie do potrzeb użytkownika.

Dalmierz laserowy

Dobrym rozwiązaniem spotykanym coraz częściej w celownikach termowizyjnych jest wyposażenie ich w zintegrowany dalmierz laserowy. Umożliwia on precyzyjne określenie odległości do celu, co w przypadku korzystania z urządzeń optoelektronicznych bez dalmierza często jest problemem, szczególnie w nocy. Warto pamiętać, iż zasada działania termowizora opiera się o projekcji obiektów na podstawie różnicy temperatur, stąd obraz może wydawać się nieco „płaski”, a co za tym idzie nie odzwierciedlać idealnie przestrzennego widoku wszystkich szczegółów terenowych.

Przystrzeliwanie

Największą trudność dla użytkowników celowników termowizyjnych stanowi często ich przystrzelanie. Standardowe papierowe tarcze są dla tego typu urządzeń nieczytelne. Pomocne jest więc naklejanie na tarczę dedykowanych wskaźników termicznych, co ułatwia precyzyjne celowanie i przystrzelenie.

Zalety celowników termowizyjnych

Celowniki termowizyjne mogą bez problemu pracować w każdych warunkach, zarówno w dzień jak i w nocy. Dużą zaletą celowników termowizyjnych jest możliwość celowania również w skrajnie niekorzystnych warunkach pogodowych, np. podczas mgły, co nie jest możliwe w odniesieniu do cyfrowych celowników noktowizyjnych. Warto jednak pamiętać, iż duża wilgotność powietrza skraca zasięg, zmniejsza kontrast termiczny i tym samym zmniejsza zasięg dobrej widoczności. Ogromną zaletą celowników termowizyjnych w łowiectwie jest podwyższenie bezpieczeństwa podczas wykonywania polowania.

 

Baner Raty 0 procent_produkt
Darmowa dostawa_300_kategoria
Bezpieczne zakupy_kategoria

POLECAMY

Lornetka termowizyjna z dalmierzem Pulsar Merger LRF XP50 to następca dobrze znanej lornetki Pulsar…

21490

Talion XG35 to celownik termowizyjny wyprodukowany przez firmę Pulsar. Jest to najmniejszy celownik…

16199

Luneta termowizyjna InfiRay TUBE TH35 v2 kształtem i budową przypomina dzienne celownicze…

19900

Monokular termowizyjny Pulsar Axion 2 XG35 LRF to urządzenie które umożliwia optymalizację obrazu w trudnych…

12400

Monokular termowizyjny Pulsar Axion 2 XG35  to urządzenie które umożliwia optymalizację obrazu w trudnych…

10300

KONTAKT

DANE FIRMY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI