LUNETY TERMOWIZYJNE

Luneta termowizyjna Hikmicro Stellar SH50 oferuje użytkownikowi wysoką jakość sensora 384×288 px.

14500

Luneta termowizyjna Hikmicro Stellar SQ35 oferuje użytkownikowi wsoką jakość sensora 640×512 px.

14990

Luneta termowizyjna Hikmicro Stellar SQ50 oferuje użytkownikowi wysoką jakość sensora 640×512 px.

19990

Luneta termowizyjna Hikmicro Stellar SH35 oferuje użytkownikowi wysoką jakość sensora 384×288 px.

10490

Luneta termowizyjna InfiRay TUBE TH35 v2 kształtem i budową przypomina dzienne celownicze…

19900

Luneta termowizyjna InfiRay TUBE TH50 v2 kształtem i budową przypomina dzienne celownicze lunety…

21900

Lunety termowizyjne

Lunety termowizyjne to urządzenia optyczne wykorzystywane w łowiectwie. Umożliwiają skuteczną identyfikacje celu i prezyzyjne celowanie w trudnych warunkach oswietleniowych. Wprowadzenie urządzeń termowizyjnych w łowiectwie znacząco podwyższa skuteczność i bezpieczeństwo polowań.

Funkcje lunet termowizyjnych

Firmy produkujące lunety termowizyjne stawiają nie tylko na jakość obrazu ale i na wyposażenie je w wiele dodatkowych funkcji. Dają użytkownikowi nie tylko możliwość wyboru siatki celowniczej, ale również profili balistycznych oraz zapisanie punktu celowniczego na różnych dystansach. Bardzo istotną cechą lunet termowizyjnych jest wysoka odporność mechaniczna na poziomie ponad 6000J.

Jakość obrazu

Urządzenie o rozdzielczości 384×288 już zapewnia bardzo dobry obraz umożliwiający precyzyjne celowanie. W wyższych modelach standardem jest stosowanie matryc o rozdzielczości 640×480 pikseli. Matryce lunet charakteryzują się również niskimi wartościami współczynnika NETD ( często poniżej 25 mK). Zastosowane rozwiązania zapewniają wysokiej jakości renderowanie obiektów docelowych, jak i tła, umożliwiając użytkownikowi dobre rozpoznawanie szczegółów a tym samym precyzyjne celowanie.

Rejestracja obrazu

Wbudowane rejestratory video/zdjęć z pamięcią wewnętrzną oraz wyposażenie w moduł WiFi znacznie poszerzają zakres wykorzystania urządzenia i umożliwiają lepsze dostosowanie do potrzeb użytkownika.

Dalmierz laserowy

Dobrym rozwiązaniem spotykanym coraz częściej lunetach termowizyjnych jest wyposażenie ich w zintegrowany dalmierz laserowy. Umożliwia on precyzyjne określenie odległości do celu, co w przypadku korzystania z urządzeń optoelektronicznych bez dalmierza często jest problemem. Warto pamiętać, iż zasada działania termowizora opiera się o projekcji obiektów na podstawie różnicy temperatur, stąd obraz może wydawać się nieco „płaski”, a co za tym idzie nie odzwierciedlać idealnie przestrzennego widoku wszystkich szczegółów terenowych.

Zalety lunet termowizyjnych

Podstawową zaleta lunet termowizyjnych jest mozliwość zamontowania na broni zamiast tradycyjnej optyki celowniczej, bez konieczności stosowania dedykowanych systemów montażowych. Lunety termowizyjne mogą być bez problemu
wykorzystywane, zarówno w dzień jak i w nocy. Dużą zaletą lunet termowizyjnych jest możliwość celowania również w skrajnie niekorzystnych warunkach pogodowych, np. podczas mgły, co nie jest możliwe w odniesieniu do cyfrowych celowników noktowizyjnych. Warto jednak pamiętać, iż duża wilgotność powietrza skraca zasięg, zmniejsza kontrast termiczny i tym samym zmniejsza zasięg dobrej widoczności. Ogromną zaletą celowników termowizyjnych w łowiectwie jest podwyższenie bezpieczeństwa podczas wykonywania polowania.

 

Baner Raty 0 procent_produkt
Darmowa dostawa_300_kategoria
Bezpieczne zakupy_kategoria

POLECAMY

Lornetka termowizyjna z dalmierzem Pulsar Merger LRF XP50 to następca dobrze znanej lornetki Pulsar…

21490

Talion XG35 to celownik termowizyjny wyprodukowany przez firmę Pulsar. Jest to najmniejszy celownik…

16199

Luneta termowizyjna InfiRay TUBE TH35 v2 kształtem i budową przypomina dzienne celownicze…

19900

Monokular termowizyjny Pulsar Axion 2 XG35 LRF to urządzenie które umożliwia optymalizację obrazu w trudnych…

12400

Monokular termowizyjny Pulsar Axion 2 XG35  to urządzenie które umożliwia optymalizację obrazu w trudnych…

10300

KONTAKT

DANE FIRMY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI