Kamera termowizyjna HIKMICRO Condor CQ35L oferuje nowoczesny detektor o rozdzielczości 640 × 512 pikseli

10200

Pulsar Thermion 2 LRF XL50 to najnowszy celownik termowizyjny i najwyższy model serii Thermion.

29500

Pulsar Telos LRF XP50 to pierwszy na świecie monokular termowizyjny z możliwością rozbudowy.

17999

Pulsar Telos XP50 to pierwszy na świecie monokular termowizyjny z możliwością rozbudowy

15999

Termowizory

Co to jest termowizor?

Termowizory są urządzeniami, które rejestrują promieniowanie cieplne w określonym zakresie temperatur, co umożliwia nocne obserwacje bez konieczności stosowania dodatkowego oświetlenia. Termowizory wykorzystują detektory podczerwieni, rejestrujące promieniowanie o różnych długościach fali. Następnie dane te są przetwarzane i przedstawiane na ekranie w postaci obrazu termicznego.

Jak dziala termowizor?

Termowizor działa na zasadzie detekcji i konwersji promieniowania podczerwonego na obraz widoczny dla człowieka. Termowizor jest wyposażony w matrycę detektorów podczerwieni. Czujniki rejestrują promieniowanie podczerwone emitowane przez obiekty i przekształcają je na sygnały elektryczne. Sygnały elektryczne z czujników podczerwieni są wzmacniane i przekształcane w formę cyfrową. Te dane są przesyłane do procesora termowizora. Wewnętrzny procesor termowizora przetwarza otrzymane dane optymalizując obraz. Na podstawie przetworzonych danych termowizor generuje obraz termiczny. W obrazie tym różne temperatury są przedstawiane jako różnokolorowe punkty lub obszary. Obraz termiczny jest wyświetlany na ekranie termowizora.

Rodzaje i możlwości termowizorów

W ofercie znajdziemy lornetki, monokulary, lunety, nasadki i celowniki termowizyjne. Wykorzystywane są one nie tylko przez myśliwych, ale także przez wojsko i służby ochrony. W ofercie można znaleźć różne modele termowizorów, różniące się parametrami takimi jak czułość, częstotliwość odświeżania obrazu czy rozdzielczość. Oferują one możliwość regulacji jasności, kontrastu obrazów, a także nagrywania filmów i robienia zdjęć. Wybór odpowiedniego modelu, z oferty producentów takich jak Pulsar, Hikmicro czy InfiRay, pozwoli nie tylko dostosować sprzęt do indywidualnych potrzeb, ale również zapewni bezpieczeństwo podczas polowania lub nocnego pobytu w terenie. Skorzystaj z naszej oferty i porad aby odkryć jeszcze więcej możliwości termowizorów.

Baner Raty 0 procent_produkt
Darmowa dostawa_300_kategoria
Bezpieczne zakupy_kategoria

POLECAMY

Lornetka termowizyjna z dalmierzem Pulsar Merger LRF XP50 to następca dobrze znanej lornetki Pulsar…

21490

Talion XG35 to celownik termowizyjny wyprodukowany przez firmę Pulsar. Jest to najmniejszy celownik…

16199

Luneta termowizyjna InfiRay TUBE TH35 v2 kształtem i budową przypomina dzienne celownicze…

19900

Monokular termowizyjny Pulsar Axion 2 XG35 LRF to urządzenie które umożliwia optymalizację obrazu w trudnych…

12400

Monokular termowizyjny Pulsar Axion 2 XG35  to urządzenie które umożliwia optymalizację obrazu w trudnych…

10300

KONTAKT

DANE FIRMY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI