NOKTOWIZORY

Luneta noktowizyjna Pulsar Digex C50 to najnowszy model cyfrowy lunety umożliwiający obserwacje…

5299

Digex C50 to następca dobrze znanej i bardzo popularnej lunety noktowizyjnej Pulsar Digex N455. 

4990

Digex C50 to następca dobrze znanej i bardzo popularnej lunety noktowizyjnej Pulsar Digex N455. 

4990

Nasadka noktowizyjna Pulsar Forward F455S to udoskonalona wersja nasadki Forward F455.

4300

Uniwersalna ładowarka Pulsar APS-V z dwoma gniazdami: jedno gniazdo służy do ładowania akumulatorów APS5, drugie…

299

Akumulator IPS14 typu Li-Ion ( litowo-jonowy) przeznaczony do termowizorów i noktowizorów Pulsar z zasilaniem (B-pack)

569

Akumulator IPS7 typu Li-Ion ( litowo-jonowy) przeznaczony do termowizorów i noktowizorów Pulsar z zasilaniem (B-pack)

469

APS3 to akumulator typu LI-Ion ( litowo-jonowy) o napięciu 3,7V i pojemności 3200 mAh.

219

Noktowizory

Co to jest noktowizor?

Noktowizor to urządzenie optyczne, które umożliwia obserwację w warunkach słabego oświetlenia lub całkowitej ciemności. poprzez wzmacnianie światła widzialnego i przedstawianie go jako obrazu widoczny dla człowieka. W przeciwieństwie do termowizorów, które rejestrują promieniowanie podczerwone, noktowizory wykorzystują wzmocnienie światła widzialnego, które jest dostępne w otoczeniu, nawet jeśli jest bardzo słabe. Dzięki zastosowanym przetwornikom obrazu, wzmacniają światło szczątkowe nawet do 50000 razy umożliwiając skuteczną obserwację. Przy wykorzystaniu iluminatorów podczerwieni pozwalają na obserwacje również w całkowitej ciemności. W ofercie dostępne są noktowizory cyfrowe i analogowe.

Noktowizor cyfrowy czy analogowy?

Noktowizory występują w dwóch głównych wariantach: cyfrowym i analogowym.

Noktowizory cyfrowe wykorzystują sensor obrazu do rejestrowania światła i przekształcania go na obraz cyfrowy. Obraz jest przetwarzany cyfrowo, co pozwala na dodatkowe funkcje i możliwości, takie jak zapisywanie obrazów i wideo, zoom cyfrowy, dostosowywanie ustawień obrazu itp. Noktowizory cyfrowe posiadają ekran, na którym wyświetlany jest obraz. Często oferują lepszą jakość obrazu, szczególnie przy większych rozdzielczościach. Ponadto mogą być podłączone do innych urządzeń, takich jak komputery, telewizory czy smartfony, co umożliwia łatwe udostępnianie obrazów.

Noktowizory analogowe używają tradycyjnych metod wzmacniania światła, takich jak fotokatody i wzmacniacze elektronowe. Noktowizor analogowy jest wyposażony obiektyw, który zbiera światło z otoczenia. Obiektyw jest odpowiedzialny za skupienie światła na kolejnych elementach noktowizora. Światło przechodzące przez obiektyw trafie na fotokatodę, która znajduje się wewnątrz noktowizora. Fotokatoda jest wykonana z fotoczułego materiału, który konwertuje światło na impulsy elektryczne. Impulsy elektryczne z fotokatody trafiają do elektronowego wzmacniacza obrazu (EWO). Jest on kluczowym elementem noktowizora, ponieważ wzmacnia te impulsy, zwiększając ich natężenie. Wzmacnione impulsy elektryczne są kierowane na ekran fosforowy. Ten ekran pokryty jest cienką warstwą fosforu, która emituje światło widzialne. Emitowane światło z ekranu fosforowego jest przechwytywane przez soczewki optyczne i wyświetlane użytkownikowi na ekranie. Brak cyfrowego przetwarzania oznacza mniejsze możliwości funkcjonalne w porównaniu do noktowizorów cyfrowych.

Wybór między noktowizorem cyfrowym a analogowym zależy od preferencji użytkownika oraz konkretnych potrzeb zastosowania. Noktowizory cyfrowe oferują większą elastyczność i funkcjonalność, podczas gdy noktowizory analogowe mogą być bardziej niezawodne i bardziej dostępne cenowo.

Gdzie wykorzystywane są noktowizory?

Noktowizory mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, szczególnie tam, gdzie istnieje potrzeba obserwacji w warunkach słabej widoczności lub całkowitej ciemności. Zakres wykorzystania noktowizorów jest bardzo szeroki. Wojsko, służby ochrony, polowanie, outdoor, poszukiwanie i ratownictwo to tylko niektóre pola ich wykorzystania. Wykorzystywane są również przez hobbystów i pasjonatów do nocnych obserwacji przyrody. Zastosowania noktowizora mogą się różnić w zależności od konkretnego modelu i funkcji. Noktowizory cyfrowe często oferują dodatkowe funkcje, takie jak zapisywanie obrazów i wideo, zoom cyfrowy czy łączność z innymi urządzeniami, co zwiększa ich elastyczność i wszechstronność.

Co znajdziesz w naszej ofercie?

W ofercie znajdują się noktowizory cyfrowe marek Pulsar, Infi Ray, Hikmicro, Pard.
W zależnosci od przeznaczenia są to lunety, nasadki na lunetę oraz celowniki. Dostępność szerokiej gamy modeli, zróżnicowanych pod względem parametrów oraz dodatkowych funkcji takich jak możliwość robienia zdjęć, filmów czy pomiaru odległości gwarantuje, że każdy znajdzie sprzęt dopasowany do swoich potrzeb.

Baner Raty 0 procent_produkt
Darmowa dostawa_300_kategoria
Bezpieczne zakupy_kategoria

POLECAMY

Lornetka termowizyjna z dalmierzem Pulsar Merger LRF XP50 to następca dobrze znanej lornetki Pulsar…

21490

Talion XG35 to celownik termowizyjny wyprodukowany przez firmę Pulsar. Jest to najmniejszy celownik…

16199

Luneta termowizyjna InfiRay TUBE TH35 v2 kształtem i budową przypomina dzienne celownicze…

19900

Monokular termowizyjny Pulsar Axion 2 XG35 LRF to urządzenie które umożliwia optymalizację obrazu w trudnych…

12400

Monokular termowizyjny Pulsar Axion 2 XG35  to urządzenie które umożliwia optymalizację obrazu w trudnych…

10300

KONTAKT

DANE FIRMY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI