NASADKI TERMOWIZYJNE

Nasadka termowizyjna Infiray Mate MAH50 – nowy topowy model wysokiej klasy przystawek termowizyjnych.

19990

Nasadki termowizyjne

Nasadka termowizyjna- jedno urządzenie, a wiele możliwości.

Nasadka termowizyjna, to urządzenie elektroniczne, montowane na obiektywie tradycyjnej lunety celowniczej. Działa na zasadzie detekcji i rejestrowania promieniowania podczerwonego emitowanego przez obiekty i przedstawia go w formie obrazu termicznego. Nasadka nie tylko umożliwia skuteczne polowanie w nocy. Wykorzystuje wszystkie atuty termowizji umożliwiając rozszerzenie funkcjonalnosci tradycyjnych lunet celowniczych. Dzięki błyskawicznemu instalowaniu za pośrednictwem dedykowanych adapterów gwarantuje wygodę użytkowania. Nasadki to niewielkie kompaktowe urządzenia które bez problemu mieszczą się chociażby w kieszeni kurtki. Warto jednak przechowywać je w dedykowanych pokrowcach w celu uniknięcia zanieczyszczenia zarówno samej optyki, jak i adaptera montażowego.

Nasadka jako monokular.

Nasadki termowizyjne dzięki dedykowanym okularom, mogą być używane również jako monokulary obserwacyjne i tym samym ich wielofunkcyjność wzrasta.
Dużą zaletą nasadek jest również ich modułowość. Można je stosować z wieloma różnymi celownikami optycznymi dokupując dedykowane adaptery montażowe. Wobec powyższego nie trzeba zmieniać standardowych urządzeń celowniczych i można w zasadzie w szybki sposób zaadoptować każdą broń do nocnych polowań, wykorzystujac zalety temowizji.

Przystrzeliwanie - tak czy nie?

Nasadki termowizyjne sprawdzają się idealnie w połączeniu z lunetami o zmiennej krotności powiększenia. Referencyjnym powiększeniem do optymalnej jakości obrazu jest krotność nie przekraczająca x6. Z nasadkami termowizyjnymi bardzo dobrze współpracują również lunety wyposażone w regulację paralaksy, dzięki czemu nie ma problemu z ich używaniem nawet na długim dystansie. Należy jednak pamiętać, iż nawet najlepsza nasadka nie gwarantuje uzyskania tego samego punktu trafienia względem ustawienia lunety bazowej. Wymagane jest przystrzelanie kontrolne lunety z nasadką na strzelnicy. W celu uzyskania lepszej osiowości nasadki warto stosować wysokiej jakości adaptery rekomendowane przez producenta urządzenia.

Baner Raty 0 procent_produkt
Darmowa dostawa_300_kategoria
Bezpieczne zakupy_kategoria

POLECAMY

Lornetka termowizyjna z dalmierzem Pulsar Merger LRF XP50 to następca dobrze znanej lornetki Pulsar…

21490

Talion XG35 to celownik termowizyjny wyprodukowany przez firmę Pulsar. Jest to najmniejszy celownik…

16199

Luneta termowizyjna InfiRay TUBE TH35 v2 kształtem i budową przypomina dzienne celownicze…

19900

Monokular termowizyjny Pulsar Axion 2 XG35 LRF to urządzenie które umożliwia optymalizację obrazu w trudnych…

12400

Monokular termowizyjny Pulsar Axion 2 XG35  to urządzenie które umożliwia optymalizację obrazu w trudnych…

10300

KONTAKT

DANE FIRMY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI